Reflexní terapie České Budějovice

.

Co je to Reflexní terapie?

Reflexní terapie nebo také reflexní masáž je léčebná a diagnostická metoda prováděná zejména na plosce chodidla, ale i na rukou a dalších místech těla. Vychází z poznatku, že body nebo plošky na chodidle přímo souvisí s jinými částmi těla, s vnitřními orgány, páteří, klouby, lymfatickým a nervovým systémem. Pokud budete mít problémy např. se žaludkem, bude ploška pod hlavním kloubem palce na noze citlivá až bolestivá. Běžně si tuto citlivost neuvědomíme, ale při kontrole chodidla si terapeut velmi rychle udělá obrázek o vašem zdravotním stavu. Tyto souvislosti nejsou vědeckou novinkou dneška, ale spíše znovu nalezenou znalostí běžnou již v dobách starověkých civilizací. U nás tuto metodu zpopularizoval lékař alternativní medicíny Jiří Janča na jehož práci navázali manželé Patakyovi, kteří se stali také mými učiteli.

Reflexologie není pouhou diagnostickou metodou, ale především metodou léčebnou. Speciální stimulací reflexních plošek dochází k pozitivnímu působení na nemocná místa a k opětovnému nastolení rovnováhy v organizmu. Reflexní terapie není masáž nohou v pravém smyslu slova.

Je to terapeutická metoda, která působí pozitivně nejen na zdraví tělesné, ale i duševní. Vede k uvolnění psychického napětí a pocitu pročištěnosti. Proto je vhodná i pro osoby, které netrpí žádným onemocněním.

Reflexní terapii lze využívat i jako metodu samoléčby. Zkušenost a vnímavost terapeuta je však nenahraditelná. Existují různé mapy reflexních plošek podle kultury, ve které vznikly ( Čína, Thajsko, Indie). Je však mezi nimi více podobností než rozdílů.

 

Pro koho je reflexní terapie vhodná

Pro koho není reflexní terapie vhodná

Při objednávání si nemusíte vybírat druh terapie předem. Můžete si vybrat až na místě. Některé masáže a terapie je také možné kombinovat. Rád Vám poradím.