Tejpování České Budějovice

Co je to Kinesio Taping nebo zkrátka tejpování?

Tejpování je terapeutická metoda, při které se na kůži aplikují bavlněné, pružné, lepící pásky tzv. tejpy. Díky své pružnosti se tejpy přizpůsobují tělu a chovají se jako druhá kůže. S touto myšlenkou přišel před 40 lety japonský terapeut Kenso Kase a jeho barevné tejpy se začali objevovat u sportovců na olympiádách. Díky své účinnosti se postupně staly oblíbenou terapií a dnes jsou z 80 procent používány mimo sport.

A jak to vlastně funguje?

Nalepený tejp při pohybu odtahuje pokožku od svého podloží a tím snižuje městnání lymfatické tekutiny a podporuje prokrvení v ošetřené oblasti. Uklidňuje receptory bolesti a tím přerušuje kruh bolesti. Působí také reflexně a ovlivňuje i jiné oblasti těla spojené reflexním obloukem. Tejpování snižuje křeče, zmírňuje bolest, urychluje hojení, tlumí záněty a upravuje vadné držení těla.

Při jakých potížích jsou tejpy vhodné?

Bolesti zad, šíje a končetin
Bolesti kloubů a svalů
Svalové křeče
Tenisový/golfový loket
Syndrom zmrzlého ramene
Syndrom karpálního tunelu
Vbočený palec
Kloubní poranění
Tkáňová poranění jako podlitiny a zhmožděniny
Otoky a narušená funkce lymfatického systému
Chybné postavení těla nebo jednotlivých kloubů

Záleží na barvě tejpovací pásky?

Z hlediska západní fyzioterapie barva vliv nemá. Ve východním pojetí léčby barvy význam mají a jsou přímo využívány k léčení a harmonizaci. Tejpy Vám budou fungovat ať již věříte jednomu nebo druhému přístupu. Nechám Vám tedy vybrat barvu, která se Vám líbí nebo je možno použít barvu tělovou, tak aby byl tejp nenápadný.

Při objednávání si nemusíte vybírat druh terapie nebo masáže předem. Můžete si vybrat až na místě.